CASE STUDY: PRIMER DOBRE PRAKSE – POMLADNI IN JESENSKI TEDEN ZDRAVJA V IMPOLU

 

 

Skupina Impol sledi načelom trajnostnega razvoja in skrbi za dobrobit svojih zaposlenih. Njihov poudarek na zdravju in dobrem počutju zaposlenih izhaja iz zavedanja, da so zdravi in zadovoljni zaposleni ključ do dolgoročnega uspeha podjetja. Impol že vrsto let izvaja različne programe, ki so osredotočeni na izboljšanje fizičnega in psihičnega zdravja zaposlenih. 

Med najpomembnejšimi dogodki v koledarju skrbno načrtovanih aktivnosti za zaposlene sta Pomladni in Jesenski teden zdravja in dobrega počutja, kjer podjetje spodbuja zdrav način življenja, športne aktivnosti, preventivne zdravstvene preglede ter nudi izobraževanja o duševnem in telesnem zdravju. 

 

IZZIVI V PODJETJU 

Kot večje proizvodno podjetje se Impol sooča z nekaterimi specifičnimi izzivi, ki izhajajo iz narave dela in okolja, v katerem poteka proizvodni proces. Med te izzive spadajo: 

  • določene naloge, ki zahtevajo fizične napore zaposlenih,

  • potreba po zmanjšanju stresa in izboljšanju ergonomskih pogojev dela,

  • povečanje zavedanja o pomenu preventivnega zdravstvenega varstva,

  • spodbujanje boljše povezanosti in sodelovanja med zaposlenimi, kar pozitivno vpliva na počutje in delovno klimo.

 

Takšni izzivi kličejo po premišljenih ukrepih za izboljšanje delovnega okolja in dobrega počutja zaposlenih!

 

REŠITEV: TEDEN ZDRAVJA V IMPOLU 

Kadring je za podjetje Impol zasnoval Pomladni in Jesenski teden zdravja in dobrega počutja z namenom, da zaposlene spodbuja k zdravemu načinu življenja, preventivnemu ravnanju in osebnemu razvoju. Dogodek temelji na vrsti aktivnosti, ki so prilagojene potrebam in zanimanjem zaposlenih ter spodbujajo zdravje in dobro počutje na delovnem mestu. 

Pomladni in Jesenski teden zdravja vključujeta: 

  1. Preventivne zdravstvene preglede: Zaposlenim omogočajo dostop do preventivnih pregledov, kot so meritve krvnega tlaka, krvnega sladkorja, holesterola in pregledi vida. Ta korak pomaga zgodnje odkritje morebitnih zdravstvenih težav in povečuje zavedanje o pomembnosti rednih pregledov.

  2. Športne aktivnosti: Impol organizira različne športne dogodke, kot so skupinske vadbe, tekmovanja v športnih disciplinah (npr. nogomet, košarka) in promocija hoje ter kolesarjenja v službo. Te aktivnosti pomagajo zaposlenim pri zmanjševanju stresa, izboljšanju fizične pripravljenosti in povezovanju med sodelavci.

  3. Izobraževalne seminarje in delavnice: V tednih zdravja potekajo različna predavanja in delavnice na temo zdrave prehrane, ergonomije na delovnem mestu, obvladovanja stresa in pomena mentalnega zdravja. Zaposleni pridobijo praktične nasvete, ki jih lahko uporabijo v vsakodnevnem življenju in pri delu. Npr. delavnice o zdravi rabi elektronskih naprav in upravljanje financ, izobraževanje o vzgoji otrok in temeljnih postopkih oživljanja.

  4. Pester izbor zdravih obrokov: V podjetju med tednom zdravja poskrbijo za zdravo prehrano. Zaposleni imajo dostop do uravnoteženih obrokov, ki so prilagojeni potrebam po energiji in hranilih, kar spodbuja k bolj zdravemu načinu prehranjevanja tudi izven delovnega mesta. Poslužujejo se tudi akcije: “Eno jabolko na dan, odžene zdravnika stran!”

  5. Psihološka podpora: Poseben poudarek je na duševnem zdravju zaposlenih. Impol zagotavlja dostop do psihološkega svetovanja in ozavešča zaposlene o pomembnosti duševnega zdravja, kar je v današnjem stresnem okolju ključnega pomena.

 

Poglejmo kaj naši zaposleni menijo o tednu zdravja v Impolu: 

“Pomladni in Jesenski teden zdravja, ki ga organizira Impol, sta odlična pobuda za vse zaposlene. Vedno me motivirata, da se bolj posvetim svojemu zdravju in dobremu počutju. Delavnice, kot so tehnike sproščanja in nasveti za uravnoteženo prehrano, so zelo koristne, hkrati pa je to tudi priložnost, da se povežemo s sodelavci in skupaj poskrbimo za boljše počutje na delovnem mestu. Te tedne res cenim, saj jih vidim kot naložbo v nas – zaposlene.”

Mišela Gajser, Kadring

 

 

Pomladni in jesenski teden zdravja v Impolu sta odlična priložnost, da se zaposleni bolj posvetimo svojemu zdravju in dobremu počutju. Aktivnosti so dobro organizirane in spodbujajo povezovanje sodelavcev ter skrb za zdrav življenjski slog.

Jan Hohler, Impol FT 

 

Impol s Pomladnim in Jesenskim tednom zdravja in dobrega počutja dokazuje, da vlaganje v zdravje zaposlenih dolgoročno prinaša številne koristi tako za podjetje kot za zaposlene. Redni preventivni pregledi, športne aktivnosti, izobraževanja in psihološka podpora so ključne komponente, ki izboljšujejo zdravje, zmanjšujejo odsotnosti z dela in ustvarjajo boljšo delovno klimo. Impol tako ne skrbi le za svoje poslovne rezultate, temveč postavlja v ospredje tudi svoje zaposlene, kar je odličen primer dobre prakse na področju skrbi za zdravje in dobro počutje delavcev. 

 

Več o Tednu zdravja in drugih dejavnostih podjetja lahko izveste na naših uradnih kanalih: